Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra coraz bliżej NATO
nato-logo_google.pl

Czarnogóra coraz bliżej NATO

Na ostatnim posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej poruszono kwestię przygotowania Czarnogóry do przystąpienia do NATO. Spośród zgromadzonych przedstawicieli 28 państw, reprezentanci aż 20 z nich wypowiedzieli się o postępach Czarnogóry w bardzo pozytywnym tonie.

- Wszyscy rozumiemy, że NATO jest nie tylko sojuszem wojskowym, ale także politycznym, dlatego podejmujemy wszelkie kroki, aby sprostać jego wymaganiom. Musimy szanować takie same wartości: demokrację, wolny rynek, wolność słowa i prawa mniejszości narodowych. Nie zapominajmy o walce z przestępczością i korupcją – deklaruje Minister Obrony Narodowej Czarnogóry, Milica Pejanović Đurišić.

Minister jest przekonana, że na szczycie w Walii Czarnogóra poczyni znaczne postępy w kierunku przyłączenia się do Paktu. Jej zdaniem szanse kraju na rychłe członkostwo sięgają aż 80%.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE