Home / Bałkany / BiH / Czarnogóra: Czerwony Krzyż zebrał około 383 tys. euro dla powodzian
poplave-bih-vijesti-x.com

Czarnogóra: Czerwony Krzyż zebrał około 383 tys. euro dla powodzian

Obywatele Czarnogóry, za pośrednictwem Czerwonego Krzyża, bardzo chętnie pomagają osobom dotkniętym powodziami w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie. Za pośrednictwem organizacji zebrano dotychczas 382 911 euro. Na rachunek NLB Montenegro wpłynęło 30 207 euro, z kolei Hipotekarna banka zgromadziła 182 490 euro. Poprzez wysyłane wiadomości sms uzyskano 166 000 euro, a podczas koncertu Sergeja Četkovicia 3 900 euro. Co ważne, mieszkańcy wciąż aktywnie wspierają potrzebujących.
Jak ogłoszono z Czerwonego Krzyża, pomoc materialna wciąż jest przyjmowana i przekazywana potrzebującym. Do Bośni wysłano 689 kilogramów jedzenia, 2 974 litry wody i 363 kilogramy środków higieny. – W sumie do tej pory, dzięki Czerwonemu Krzyżowi, do Serbii i Bośni wysłano następujące rzeczy: ponad 75 tysięcy litrów wody, 11 ton jedzenia, około 700 kilogramów środków higieny, około sześć palet z ubraniami, dużą ilość koców, łopat, rękawic i innych potrzebnych akcesoriów, informuje się w oświadczeniu.
Poinformowano również, że wciąż trwa akcja pomocy. Zbiórka pieniędzy odbywa się w filiach Hipotekarna banka, w marketach Roda i w całej Czarnogórze.
Zebrane środki umieszcza się w magazynie Czerwonego Krzyża, gdzie rzeczy są pakowane i kierowane na tereny dotknięte katastrofą, zgodnie z potrzebami filii Czerwonego Krzyża w Bośni i Serbii.

Źródło rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE