Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Cztery medale dla wina z plantacji Plantaža
vino-1-

Czarnogóra: Cztery medale dla wina z plantacji Plantaža

W konkursie „International Wine & Spirit Competition” 2014, który odbył się w Londynie wina firmy 13. Jul – Plantaže zdobyły cztery medale.

Srebrnym medalem nagrodzono wino Vranac Pro Corde i Montenegrin Cheval 2010., natomiast wina  Chardonnay Pro Anima 2012. i Montenegrin Vranac 2010 r. zdobyły brąz.

Konkurs „International Wine & Spirit Competition” odbywa się od 1999 r. w Londynie i jest jednym z najważniejszych tego typu konkursów na świecie. Sam proces oceniania win  odbywa się w dwóch etapach i trwa 6 miesięcy. Obejmując ślepe próby degustacji wina oraz jego szczegółową analizę chemiczną i mikrobiologiczną. Próbki wina ocenia jury, w skład którego wchodzą najwybitniejsi enolodzy i winiarze z 300 krajów z całego świata.

Nagroda w tym konkursie, którego celem jest promocja najlepszych światowych win, jest jeszcze jednym potwierdzeniem jakości win pochodzących firmy 13. Jul Plantaže, potwierdzili przedstawiciele firmy.

Źródło: vijesti.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE