Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Diaspora zainteresowana inwestycjami w kraju
PKB - biznes.interia.pl

Czarnogóra: Diaspora zainteresowana inwestycjami w kraju

Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki i Sojuszu Czarnogórskich Stowarzyszeń w Niemczech (Savez crnogorskih asocijacija Njemačke) Vladimir Kavarić i Nikola Šaban podpisali w piątek Memorandum o Współpracy Gospodarczej i Możliwościach Inwestycyjnych.

Głównymi celami współpracy jest wsparcie dla Sojuszu i wszystkich członków diaspory w projektach inwestycyjnych w Czarnogórze, dostarczanie istotnych informacji potencjalnym inwestorom z Niemiec, pomoc w zakresie dostarczania niezbędnych dokumentów, a także zapoznawanie z regulacjami prawnymi w Czarnogórze.

- Po podpisaniu Memorandum wspólnie stwierdzono, że Czarnogóra oferuje duże możliwości w zakresie inwestycji, a dokument ten będzie dobrą podstawą do dalszej współpracy między Czarnogórą a jej diasporą w Niemczech – poinformowano w oświadczeniu z Ministerstwa.

Według Kavaricia północna Czarnogóra proponuje wiele możliwości inwestycyjnych. Przypomniał on również projekt specjalnych stref biznesowych, który zarówno w gminach na północy jak i na południu oferuje szereg korzyści podatkowych i administracyjnych.

Jesteśmy gotowi, aby usłyszeć jakie są inicjatywy ludzi z diaspory a także na to, aby nasze ramy regulacyjne dostosować do aktualnych potrzeb wyłącznie w zakresie poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej – oznajmił Kavarić. Zgodnie ze słowami Šabana, dokument ten otwiera drogę do realizacji marzeń emigrantów o powrocie do swojego kraju.

Źródło: pobjeda.me

 

 

 

 

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE