Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Djukanović złożył życzenia z okazji Bajramu

Czarnogóra: Djukanović złożył życzenia z okazji Bajramu

Przewodniczący Demokratycznej Partii Socjalistów (DPS) i były premier Czarnogóry Milo Djukanović złożył na ręce przewodniczącego czarnogórskiej wspólnoty islamskiej Rifata Fejzicia życzenia z okazji obchodzonego dziś przez muzułmańskich wiernych Id al-Fitr [Ramadan Bajram – święto dziękczynienia obchodzone w islamie na zakończenie świętego miesiąca postu – przyp. red.]. Wyraził przy tym przekonanie, że międzywyznaniowa i międzynarodowa harmonia stanowią wspólne bogactwo Czarnogóry.

– Cieszę się, że wszystkim wyznawcom religii islamskiej w Czarnogórze mogę życzyć wszystkiego najlepszego z okazji dzisiejszego, wielkiego islamskiego święta. Pragnę, aby ta świąteczna atmosfera wniosła radość do domów wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy na podstawie trwałych treści nauk islamu wspierają wzajemne zrozumienie, tolerancję i solidarność – oświadczył Djukanović.

Przewodniczący DPS dodał również, że życzy sobie, aby to święto było okazją do afirmacji międzywyznaniowej i międzynarodowej harmonii w Czarnogórze, pielęgnowania różnic, które są wspólnym bogactwem, a także realizacji strategicznych celów, które poprawią jakość życia obywateli. Djukanović podkreślił, iż jest przekonany, że będą oni czynić wszystko, aby zachować dziedzictwo historii oraz przyjąć nowoczesne standardy demokratyczne i gospodarcze wzorując się na krajach wysoko rozwiniętych.

 

Źródło: pobjeda.me

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE