Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Do marca prawie 260 mln euro przychodu
EURO1

Czarnogóra: Do marca prawie 260 mln euro przychodu

Dochody w budżecie państwa wyniosły w okresie styczeń-marzec br., 258,3 mln euro, tj. aż sześć milionów (2,4%) więcej niż w założonym planie, pokazują dane Ministerstwa Finansów.
Poinformowano, że przychody, w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku, kiedy to wynosiły 253,6 mln euro, zwiększyły się aż o 4,7 mln euro czyli 1,8%. – Podobna dynamika widoczna jest również w kwietniu, kiedy to przychód do budżetu wyniósł 111,5 mln euro i jest to o 600 tys. euro więcej niż przewidywano (0,6%). Porównując z kolei dane z kwietniem zeszłego roku, przychód zwiększył się o 2,4 mln euro, tj. 2,2%.
Ministerstwo Finansów, jak podano w oświadczeniu, także w tym roku skupia się na stabilizacji przychodów. – Resort będzie w przyszłości stosował podobne środki, we współpracy z właściwymi organami i będzie dalej realizował odpowiedzialną politykę fiskalną, która w dużej mierze wpływa na zwiększanie się poziomu dochodów publicznych.
Dane przekazane przez Ministerstwo Finansów są zachęcające i pozwalają wierzyć, że okres, w którym osiągane są największe przychody, tj. właściwy sezon turystyczny, będzie dużo lepszy niż poprzedni.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE