Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra doceniona przez amerykański magazyn Forbes
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Czarnogóra doceniona przez amerykański magazyn Forbes

Amerykański dwutygodnik Forbes, umieścił Czarnogórę wśród trzech miejsc, które warto odwiedzić w 2015 roku.

Według niedawnego raportu Światowej Organizacji Turystyki (World Tourism Organization – UNWTO) i biur podróży Organizacji Narodów Zjednoczonych, w 2014 roku, ustanowiono nowy rekord jeśli chodzi o podróże międzynarodowe – na całym świecie podróżowało ponad miliard pasażerów. – Chociaż od dawna, ze względu na rozwój technologii komunikacyjnej, mówi się że świat jest mały, lista potencjalnych turystów wciąż się wydłuża. Podczas gdy przeglądarka internetowa Google ujawnia niemal nieograniczoną liczbę miejsc wartych zobaczenia, my na naszą listę życzeń na 2015 rok, wpisaliśmy trzy, pisze Forbes.
Dziennikarka amerykańskiego dwutygodnika, która przygotowała listę, zaznacza, że przy wyborze miejsc nie kierowała się metodami naukowymi, ale mimo to potrafi wskazać wiele istotnych powodów, by w tym nowym, 2015 roku, odwiedzić wskazane miejsca, wśród których znalazła się wciąż jeszcze nieodkryta Czarnogóra. Pisze, że Czarnogóra bardzo długo znajduje się w cieniu Chorwacji, interesującego sąsiada z zachodu, ale ma szanse i przygotowuje się by stać się oazą światowego luksusu. Wszystko to dzięki idyllicznemu, długiemu na 290 kilometrów wybrzeżu, górzystej części kraju i jeziorom polodowcowym, ale podkreśla również, że są w kraju dwa miejsca pod ochroną UNESCO, w tym wyjątkowy Park Narodowy Durmitor.
– Czarnogóra może się pochwalić niesamowitym miejscem jakim jest Sveti Stefan, gdzie w lipcu 2014 roku ślub wziął Novak Djoković. Przynętą na turystów mogą być inne cenione hotele, jak choćby One&Only, który w 2016 roku otworzy swój pierwszy europejski kompleks w Kumborze. O Porto Montenegro można przeczytać, że może konkurować o tytuł najlepszego portu europejskiego, posiada miejsca postojowe dla super jachtów do 180 metrów długości, a paliwo jest wolne od podatku oraz opłat i jest nawet 45% tańsze niż w krajach Unii Europejskiej. To jeszcze jeden z powodów, który z pewnością zachęci bogatych marynarzy do odwiedzenia kraju, kończy Forbes.
Oprócz Czarnogóry, prestiżowy magazyn, na 2015 rok, poleca turystom odwiedzenie Namibii i Litwy.

Źródło: rtcg.me

 

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE