Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Dwa piwa z browaru w Nikšiciu zdobyły złote medale Instytutu Jakości Monde Selection
piwo - seebiz.eu

Czarnogóra: Dwa piwa z browaru w Nikšiciu zdobyły złote medale Instytutu Jakości Monde Selection

Dwa piwa z browaru Trebjesa w Nikšiciu  zdobyły tego roku złote medale w badaniach Instytutu Jakości Monde Selection. Złote medale w kategorii jakości zdobyły piwa Nikšićko Gold (butelka 0,25l) i Nikšićko Tamno  (butelka 0,33l), które po raz pierwszy  pojawiło się w konkursie.

Przedstawiciele browaru oświadczyli, że są dumni z tego, że jakość piwa warzonego w Nikšiciu została znów doceniona i potwierdzona przez jeden z najbardziej znaczących instytutów jakości, już od ponad pół wieku oceniający jakość  tysięcy artykułów spożywczych z całego świata.

W zeszłym roku kontynuowaliśmy inwestowanie w jakość produktów, co jest dla nas w browarze najważniejsze i jest jednocześnie naszym obowiązkiem wobec konsumentów oraz tradycją z której jesteśmy znani. Złote medale za jakość są jeszcze jednym potwierdzeniem światowych standardów jakości w produkcji piwa, których przestrzega browar Trebjesa – powiedziała Natalija Milić, specjalista ds. publice relations.

Złote medale dla piw Nikšićko Gold i Nikšićko Tamno  zostaną wręczone na uroczystej ceremonii, która odbędzie się na początku czerwca w Bordeaux.

Instytut Jakości Monde Selection to najstarsza na świecie instytucja badająca jakość produktów spożywczych. Instytut został założony w 1961 r. w Belgii i przyznaje wyróżnienia w kilkunastu kategoriach spożywczych. Nagrody wręczane są laureatom podczas międzynarodowej gali, która odbywa za każdym razem w innym mieście europejskim.

Źródło: vijesti.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE