Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Dzięki Sea Dance Festival więcej turystów w Budwie
exit adventure - exitfest.org

Czarnogóra: Dzięki Sea Dance Festival więcej turystów w Budwie

W szczycie sezonu Budwa zarejestrowała znaczny wzrost turystów w porównaniu do poprzednich lat. Przyczyniła się do tego pierwsza edycja Sea Dance Festival, która w ciągu trzech wieczorów (od 15 do 17 lipca) ugościła znane nazwiska światowej sceny muzycznej, m.in.: Jamiroquai, brytyjski zespół Underworld, Mark Knight czy Example.
W związku z tym, zastępca dyrektora Turystycznej Organizacji Budwy, Aleksandar Armenko powiedział, że był to wielki zaszczyt gościć Sea Dance Festival, który potwierdził renomę Budwy. Przypomniał, że znalazła się ona na liście dziesięciu najlepszych miejsc turystycznych na świecie. – W tym roku po raz pierwszy odnotowaliśmy 11% wzrost ruchu turystycznego w porównaniu do zeszłego roku. Ogromną zasługą takiej sytuacji jest właśnie Sea Dance Festival, ponieważ największy wzrost zanotowano w prywatnych kwaterach i polach kempingowych. Już teraz możemy powiedzieć, że jest to najlepsze wydarzenie, które odbyło się w Budwie i naszym zadaniem jest, by festiwal stał się długoterminowym projektem, który będziemy poprawiać i starać się by był to najlepszy morski festiwal w Europie i na świecie. Jestem pewny, że mamy możliwości i warunki by tak było, powiedział Armenko.
Dyrektor festiwalu Exit, Dušan Kovačević, powiedział, że to wielka radość przyczynić się do dwucyfrowego wzrostu ruchu turystycznego w Budwie. – Festiwal Exit w Nowym Sadzie przynosi przemysłowi turystycznemu w Serbii 15 mln euro rocznie i jesteśmy przekonani, że efekty dla Budwy i całej Czarnogóry po Sea Dance Festival będą w najbliższych latach podobne, jeśli nie większe.
Exit Adventure, a więc festiwal Exit w Nowym Sadzie i Sea Dance Festival w Budwie miał w tym roku rekordową frekwencję. Ponad 260 000 ludzi brało udział w wydarzeniach w Serbii i Czarnogórze, przesuwając tym samym granice wspaniałej zabawy i dając wyzwanie by następne edycje festiwalu były tak samo udane jak tegoroczna.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE