Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Fabryka czekolady w Cetinje
Montenegro-cokolada.pobjeda.me

Czarnogóra: Fabryka czekolady w Cetinje

W Cetinje rozpocznie się na cztery miesiące produkcja czekolady w fabryce Montelor, którą to zamierza otworzyć ukraiński inwestor, Rostislav Karandjejev.

- Zaraz po podpisaniu umowy rozpocznie się remont hali fabrycznej i wyposażanie jej w niezbędne sprzęty. O ile warunki pogodowe będą sprzyjające, za cztery miesiące ruszymy z produkcją – deklaruje ukraiński inwestor, który w Kijowie jest właścicielem fabryki czekolady Čokolino.

W początkowym okresie rozwoju fabryka ma zatrudniać 15 osób. Planuje się wytwarzanie 5 tysięcy tabliczek czekolady dziennie. Przy wykorzystaniu maksymalnych możliwości produkcyjnych ilość ta może się zwiększyć nawet do 15 tysięcy. Wówczas w fabryce będzie pracować już 53 robotników. Inwestor chce zatrudniać Czarnogórców, przede wszystkim pochodzących z Cetinje.

Fabryka w Cetinje ma zamiar produkować różne wyroby czekoladowe. Na rynku czarnogórskim zamierza zaistnieć dzięki suszonym orzechom w czekoladzie z dodatkiem orzechów. Mają to być produkty naturalne i zdrowe. Wyroby będą pakowane w ekskluzywne opakowania z herbem Czarnogóry.

Uzgodnione zostały już warunki eksportu wyrobów do Włoch, przedsiębiorstwo spodziewa się również nawiązania współpracy z Austrią. Negocjacje będą kontynuowane w innych krajach Unii Europejskiej.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE