Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Czarnogóra gotowa do współpracy z Haskim Trybunałem
Trybunał w Hadze google.com

Czarnogóra gotowa do współpracy z Haskim Trybunałem

Na spotkaniu z głównym prokuratorem Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii, Sergem Brammertzem, prezydent Czarnogóry podkreślił gotowość Czarnogóry do podjęcia pełnej współpracy z Trybunałem.

Vujanović uargumentował swoje stanowisko faktem, że dotychczasowa współpraca wykazała pełne oddanie Czarnogóry jako odpowiedzialnego partnera. Czarnogóra chce aktywnie uczestniczyć w zwalczaniu wszelkich form poważnych przestępstw, włączając w to również zbrodnie wojenne.

Międzynarodowy Trybunał Karny ds. byłej Jugosławii został powołany 25 maja 1993 roku w celu ukarania osób odpowiedzialnych za poważne naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego, do których dochodziło na terenie byłej Jugosławii od 1991 roku.

Źródła: portalanalitika.me, msz.gov.pl

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE