Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Herceg Novi nieprzygotowane do rozpoczęcia sezonu turystycznego
herceg_novi cdm.me

Czarnogóra: Herceg Novi nieprzygotowane do rozpoczęcia sezonu turystycznego

Jeden z najpopularniejszych czarnogórskich kurortów, mogący pochwalić się śródziemnomorskim urokiem zabudowy Herceg Novi boryka się od początku tegorocznego sezonu turystycznego z szeregiem problemów. Wśród nich najbardziej dotkliwe są przerwy w dostawie pitnej wody i rozkopane z powodu prac budowlanych wybrzeże. Wątpliwości budzi także kwestia uiszczania opłaty klimatycznej. Ponadto, część turystów jest niezadowolona ze sposobu świadczenia usług przez pracowników miejscowych biur podróży.

– Nie ma sytuacji bez wyjścia. Tegoroczna praca Organizacji Turystycznej w Herceg Novi zostanie oparta na innowacyjnych programach – uważa pełniąca obowiązki dyrektora lokalnej Organizacji Turystycznej, Biljana Blagojević.

Z ewidencji Organizacji Turystycznej wynika, że na chwile obecną do miejscowości przybyło więcej turystów niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Aktualnie w kurorcie Herceg Novi przebywa blisko 5 tys. urlopowiczów, z czego 2 tys. korzysta z zakwaterowania w hotelach, zaś 3 tys. w prywatnych gospodarstwach domowych.

Źródła: cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE