Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Historyczny rezultat na ZIO
Soczi 2014

Czarnogóra: Historyczny rezultat na ZIO

Reprezentant Czarnogóry na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, Tarik Hadžić powiedział, że jest usatysfakcjonowany z wyników uzyskanych w slalomie. Zawodnik ukończył olimpijską rywalizację na 38 miejscu. Powiedział, ze jest zadowolony, że udało mu się uzyskać najlepszy w historii rezultat na ZIO. – To dla mnie wielki sukces ponieważ największe światowe gwiazdy nie ukończyły zawodów. Jestem szczęśliwy także dlatego, że uzyskałem najlepszy rezultat w historii. Mogłem pojechać lepiej w pierwszym zjeździe, ale moje błędy kosztowały sporo czasu. Podsumowując jednak, jestem przeszczęśliwy, powiedział Hadžić. Reprezentant, który po pierwszym zjeździe zajmował 71 pozycję, zawody ukończył z czasem 2:07.94. Był wolniejszy o 26.10 sekundy od zwycięzcy, którym został Mario Matt.

W slalomie wzięło udział 117 zawodników. Pierwszy zjazd ukończyło 77 zawodników, a oba 45. Hadžić w Soczi wystąpił także w slalomie gigancie, w którym zajął 62 miejsce.

Źródło: portalanalitika.me, sochi2014.com