Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Hotel The Queen of Montenegro idzie na sprzedaż
queen of montenegro-tripadvisor

Czarnogóra: Hotel The Queen of Montenegro idzie na sprzedaż

Węgierski OTP Bank uruchomił procedurę ściągania kredytu w wysokości 35 mln EUR, który przed 6 laty udzielono nowo założonej spółce hotelarskiej The Queen of Montenegro, zarządzającej kompleksem hotelowym o tej samej nazwie w Bečići.

Węgrzy planują wystawienie hotelu na sprzedaż, ponieważ rosyjsko-czarnogórska spółka już  4. rok uchyla się od spłaty kredytu. Dyrektor i współwłaściciel hotelu Queen of Montenegro Dragan Purko Ivančević potwierdził dziennikowi Vijesti, że hotel wraz z całym majątkiem spółki zostaną wystawione na aukcję, ponieważ z powodu niespłaconego zadłużenia OTP Bank zajął majątek spółki obciążony hipoteką.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez dziennik Vijesti, hotel zostanie wystawiony na sprzedaż na początku następnego roku.

Przed prywatyzacją hotel nosił nazwę Panorama, a zarządzało nim przedsiębiorstwo hotelowe Miločer. Hotel prosperował dobrze, ale rosyjski inwestor nie wywiązał się ze swoich obowiązków – właśnie w 2009 r. hotel został obciążony  hipoteką i zaczęła się supremacja banku w hotelu.

Jak twierdzi Ivančević,  obecny zarząd kontynuuje swoją pracę dopóki nie znajdzie się nowy właściciel, a bank przejmuje majątek, który jest przedmiotem hipoteki. Wskazał także, że poszukiwanie nowego właściciela jest zadaniem banku. Jego zdaniem Queen of Montenegro przedstawia  wielki potencjał i jest projektem, który należy zachować, a zadaniem zarządu jest zachowanie kontynuacji działania przedsiębiorstwa i jakości jego pracy. Dodał także, że jest pewny, iż przyszłość hotelu nie jest zagrożona.

Żródło: vijesti.me, seebiz.eu

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE