Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Czarnogóra i Serbia wspólnie będą walczyć z przestępczością zorganizowaną
businessman with bonus - europarl.de

Czarnogóra i Serbia wspólnie będą walczyć z przestępczością zorganizowaną

Policje Czarnogóry i Serbii zamierzają utworzyć wspólne grupy robocze zajmujące się walką z przestępczością zorganizowaną i korupcją. O planowanej współpracy poinformowali Komendant Główny Policji w Serbii Milorad Veljović i Komendant Główny Policji w Czarnogórze Slavko Stojanović.

Jak podkreślają policjanci celem współpracy jest zwalczanie zorganizowanych grup przestępczych działających na terenie obu krajów, a wspólna praca serbskich i czarnogórskich funkcjonariuszy pozwoli na mocniejsze uderzenie w struktury kryminalne. Oprócz rozpracowywania  bieżących spraw kryminalnych, nowopowołane zespoły podejmą próbę rozwiązania  dawnych i niewyjaśnionych spraw zabójstw na terenie Czarnogóry i Serbii. Przy wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Serbii zajmą się także zwalczaniem korupcji.

W ramach zacieśniania współpracy funkcjonariusze z Czarnogóry i Serbii  będą nie tylko walczyć z przestępczością zorganizowaną, ale również uczestniczyć we wspólnych szkoleniach, a także zagranicznych  wymianach w celu wparcia kolegów z sąsiedniego kraju. W tym roku serbscy policjanci w szczycie sezonu letniego mają wspólnie z czarnogórskimi funkcjonariuszami dbać o bezpieczeństwo turystów patrolując czarnogórskie wybrzeże.

Źródło: vijesti.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE