Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Inspekcja zwiększy kontrolę w czasie sezonu
crna gora skyscrapercity.com

Czarnogóra: Inspekcja zwiększy kontrolę w czasie sezonu

Kierownictwo ds. Prac Inspekcyjnych zwiększy kontrolę w czasie zbliżającego się sezonu turystycznego w celu zwalczania szarej strefy, tworzenia reguł porządku rynkowego oraz ochrony osób korzystających z usług. W tym celu utworzony został Sztab ds. Kontroli Sezonu Turystycznego, który zapewni terminowo i skutecznie wykonywany nadzór, ogłosiła Główna Inspektor Turystyki i jednocześnie Przewodnicząca Sztabu, Svetlana Šljivančanin.

Sztab ds. Kontroli Sezonu Turystycznego będzie miał swoje punkty w 6 okręgach nadmorskich, w Ulcinju, Barze, Budwie, Kotorze, Tivacie i Herceg Novi. Kierownictwo nad nimi obejmie centrala ulokowana w Budwie.

Sztab będzie kierował działaniami 91 Inspektorów z 7 Inspekcji: Turystycznej, Rynku, Pracy, Zdrowotno-Sanitarnej, Weterynaryjnej, Ochrony Przestrzeni oraz Inspekcji ds. Gier Hazardowych. Powstaną grupy, które będą rozmieszczone na danym obszarze w zależności od zaobserwowanych nieprawidłowości. Obiekty hotelowe i restauracyjne będą kontrolowane przez zespół złożony z Inspektora Zdrowotno-Sanitarnego, Inspekcję Pracy oraz Inspekcję Turystyczną. Obiekty handlowe będzie monitorować Inspekcja Turystyczna oraz Inspekcja Rynku, podczas gdy miejsca spacerowe sprawdzi grupa Inspektorów z Inspekcji Ochrony Przestrzeni oraz Inspekcji Rynku. Inspektorzy będą reagowali na każde zażalenie obywateli i turystów w ciągu 24h. Zespoły rozpoczną prace 1 maja, a zakończą 15 września. Wszystkie działania będzie wspierała policja miejska.

Wspólne kontrole umożliwią szybsze działanie w zwalczaniu nieprawidłowości i rzadsze zakłócenia w podmiotach gospodarczych stymulując jednocześnie te podmioty, które pracują w legalny sposób i przyczyniają się do polepszenia interesu publicznego.

Zwiększona kontrola przyczyni się także do tego, że z budżetu państwa nie będą upływały środki na szarą strefę. Zabezpieczenie regularnego rynku ma pozwolić Czarnogórze kontynuować budowę wizerunku atrakcyjnej destynacji turystycznej.

 

Źródło: portalanalitika.me, pobjeda.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE