Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Intensyfikacja współpracy z Bankiem Światowym
bank światowy interia.pl

Czarnogóra: Intensyfikacja współpracy z Bankiem Światowym

Przedstawiciele Banku Światowego poinformowali, że w nadchodzącym okresie planowane jest wzmożenie komunikacji z Czarnogórą w celu skonkretyzowanie kolejnych etapów współpracy, która zmierza do udzielenia wszelkiej dostępnej pomocy temu krajowi.

Nowy plan współpracy pomiędzy Czarnogórą a Bankiem Światowym zostanie oparty na dotychczasowych rezultatach i zaangażowaniu tej potężnej instytucji finansowej w pomoc Czarnogórze.

- Bank Światowy jest gotowy udzielić nam wszelkiej pomocy, zarówno technicznej, jak i finansowej. Obie strony są bardzo zadowolone z dotychczasowej współpracy – skomentował Minister Finansów Czarnogóry, Radoje Žugić.

Žugić poinformował ponadto o występowaniu obszarów, w których Bank Światowy w sposób szczególny mógłby pomóc Czarnogórze. Pomoc jest najbardziej potrzebna w ramach analizy stanu finansowego samorządów terytorialnych oraz rozpatrzenia możliwości zaoferowania wsparcia budżetowego dla sektora ochrony zdrowia.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE