Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Inwestycje w Porto Montenegro
porto.montenegro.portalanalitika.me

Czarnogóra: Inwestycje w Porto Montenegro

Budowa pierwszego condo hotelu (zbioru jednostek mieszkalnych i hotelu), Regent Porto Montenegro i jednocześnie pierwszego pięciogwiazdkowego obiektu w Tivacie, rozpoczęła się na początku września. Hotel, jak zaplanowano, będzie w pełni funkcjonalny w czerwcu przyszłego roku, potwierdził dla radia Jadran, specjalista ds. PR, Danilo Kalezić.
Ciężkie prace zakończono już 8 maja br., symbolicznym ułożeniem cegły na ostatnim, szóstym poziomie hotelu. Roboty uspokoiły się w trakcie sezonu turystycznego, a na początku września rozpoczęto prace wewnątrz hotelu. – Rozpoczęliśmy oddzielanie pomieszczeń i wstawianie drzwi. Oprócz tego zaczęła się budowa krytego i odkrytego basenu, restauracji, pomieszczenia dla palących, a także podział na 88 pokoi, powiedział Kalezić. Tzw. lekkie prace, zaplanowane są na początek przyszłego roku, tak by spełnić wcześniej określone terminy i by hotel zaczął pracować praktycznie już od maja. Condo hotel Regent Porto Montenegro, to projekt wart 55 mln euro, który swobodnie będzie mógł konkurować z największymi, światowymi sieciami hoteli. Obiekt, z 20 tysiącami m2, będzie dysponował 34 luksusowymi apartamentami i dodatkowo 49 pomieszczeniami przewidzianymi na sprzedaż.
Operatorem hotelu jest bardzo znane tajwańskie konsorcjum Regent Hotels & Resorts, a pierwsi goście nowego hotelu, budowanego przez kotorską firmę Yu Briv, powinni skorzystać z obiektu na początku przyszłego lata. Kamień węgielny został wmurowany 20 stycznia zeszłego roku, przez ówczesnego premiera Igora Lukšicia i kanadyjskiego biznesmena Petera Munka.
Drugą fazą rozwoju przystani Porto Montenegro, która idzie równolegle z budową hotelu Regent, jest rozbudowa portu i zwiększenie liczby miejsc do cumowania, z obecnych 250, jeszcze o 173. Planuje się więc, by jedna z najlepszych przystani w basenie morza Śródziemnego w nadchodzącym sezonie doczekała się ponad 400 takich miejsc i nie jest to ich ostateczna liczba. – Wraz z zakończeniem budowy naszego nowego budynku Ksenija (w 2015 roku), który będzie miał 48 jednostek mieszkalnych, port wzbogaci się o 80 miejsc do cumowania. Latem 2014 roku doczekamy się 423 takich miejsc, a w sezonie 2015 roku wraz z nowym budynkiem, ich liczba wzrośnie do ponad 500, informuje Kalezić. Ponad 130 lin cumowniczych będzie do dyspozycji jachtów od 30m-50m, co wyróżni port, ponieważ w basenie Morza Śródziemnego, nie ma zbyt dużo portów, które mogą przyjąć tak długie statki.
W Porto Montenegro są bardzo zadowoleni z kończącego się sezonu, zwłaszcza, że jeszcze teraz przystań jest całkowicie wypełniona. Wszystkie 250 miejsc jest zajętych, a istnieje nawet lista oczekujących, którzy chcą zakotwiczyć w przystani.
Aktualnie Porto Montenegro przedstawia się na Targach Boatshow w Southampton, a pod koniec września będzie gościć w Monako, gdzie przedstawiona zostanie ogólna oferta Czarnogóry.

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE