Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Ivana Bulatović nie wzięła udziału w slalomie gigancie
Soczi 2014

Czarnogóra: Ivana Bulatović nie wzięła udziału w slalomie gigancie

Ze względu na zmiany w przepisach, reprezentantka Czarnogóry z narciarstwie alpejskim, Ivana Bulatović, musiała zrezygnować z udziału w slalomie gigancie, który odbył się dzisiaj (18.02.2014) w Soczi.
– Informację o tym dostaliśmy będąc już w Soczi. Dotychczas, zawodnik mógł uzyskać normę olimpijską w jednej dyscyplinie, a brać udział w obu. Na spotkaniu powiedziano nam jednak, że uczestnik może wystartować tylko w tych zawodach, w których zdobył normę. Ivana w zeszłym roku doznała kontuzji i nie miała wystarczającej liczby 5 zakończonych zjazdów w slalomie gigancie, poinformowała trenerka reprezentacji, Marina Kosić.
Bulatović przyznała, że wiadomość o tym, że nie wystartuje w zawodach, bardzo ją rozczarowała. – Szczególnie jest mi przykro z powodu splotu złych okoliczności, które uniemożliwiły mi spełnienie normy w tej dyscyplinie – kontuzja i niemożliwe starty w zeszłym oraz obecnym sezonie. Jestem świadoma, że zjeżdżam dużo lepiej niż wskazują na to moje punkty i druzgocące jest to, że nie miałam szansy tego udowodnić. Spróbuję skupić swoją uwagę i siły w slalomie, który odbędzie się 21 lutego i pojadę najlepiej jak potrafię, powiedziała.
Złotą medalistką w slalomie gigancie została reprezentantka Słowenii, Tina Maze.
Oprócz Bulatović, Czarnogórę w Soczi, w slalomie i slalomie gigancie, reprezentuje Tarik Hadžić. Wystąpi 19 i 22.02.

Źródło: vijesti.me 1 i 2

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE