Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Jeszcze w tym roku rusza budowa luksusowego hotelu Jadran
gradnja hotela jadran vijesti.me

Czarnogóra: Jeszcze w tym roku rusza budowa luksusowego hotelu Jadran

Holenderski inwestor wybuduje w Czarnogórze luksusowy hotel pięciogwiazdkowy. Budowa hotelu na niewielkim półwyspie Suka rozpocznie się 01.12. bieżącego roku – ogłosił dyrektor wykonawczy spółki Star of Montenegro, Novak Durutović.
Rząd Czarnogóry wyraził w końcu zgodę na wykorzystanie zasobów morskich. Program otrzymał też zielone światło z Ministerstwa Finansów, w związku z czym w końcu spełnione zostały wszystkie warunki niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych.
Do 25.07. należy skompletować całą potrzebną dokumentację projektu. 15.10. rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze. W terminie tym zostanie rozwiązana również kwestia rodzin, które zamieszkują na półwyspie – zostaną im udostępnione nowe mieszkania w pobliżu Ulcinja. Według wstępnych ustaleń, 25% prac musi zostać wykonanych do 01.12.2016, podczas gdy ostateczny termin oddania w pełni funkcjonalnego hotelu do użytku to 16.12.2018.
Rozmowy dotyczące budowy hotelu Jadran trwały już od 1999 roku, ale inwestorzy nie chcieli podjąć żadnych konkretnych działań, dopóki z półwyspu nie zostaliby wysiedleni mieszkańcy.

Zgodnie z projektem, hotel ma dysponować 114 apartamentami. Na obszarze 26 tys. metrów kwadratowych znajdą się także restauracje, sale kongresowe, baseny, kasyno i fitness centrum. Hotel będzie wykorzystywał nowoczesną technologię ogrzewania i chłodzenia poprzez zastosowanie naturalnych pływów wody morskiej. W obiekcie zatrudnienie znajdzie blisko 180 osób.

Źródła: vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE