Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Kosztowny wynajem leżaków i parasoli

Czarnogóra: Kosztowny wynajem leżaków i parasoli

Turyści preferujący pasywny wypoczynek oraz miłośnicy opalania, którzy planują wypoczynek w Czarnogórze muszą przygotować się na niemałe wydatki. Wynajęcie leżaka i parasola w większości popularnych kąpielisk słono kosztuje.

Jak informuje dziennik Vijesti ceny za wynajęcie leżaka i parasola wahają się od 5 EUR (w popularnym kąpielisku Stefan Braun w miejscowości Bečići) do 75 EUR (na Kraljevoj Plaži nieopodal luksusowej willi Miločer) dziennie. Przeciętna cena całodziennego korzystania z leżaka i parasola to 6-8 EUR. W Budvie, nazywanej też letnią stolicą Czarnogóry, wynajęcie leżaka i parasola to często większy wydatek niż koszt noclegu w prywatnej kwaterze. Wprawdzie płatne leżaki i parasole powinny zajmować najwyżej połowę plaży, a pozostała część powinna być dostępna także dla osób nie korzystających z plażowych udogodnień, ale wymóg ten nie jest przestrzegany. W wielu miejscach turyści są po prostu zmuszani do opłacenia leżaków, gdyż są one ustawione tak ciasno, że nie ma już miejsca na rozłożenie koca. W niektórych miejscach z teoretycznie darmowymi leżakami plażowicze muszą natomiast zamówić jedzenie i picie za określoną kwotę.

Goście odwiedzający czarnogórskie wybrzeże mają do wyboru 302 kąpieliska, z czego aż 217 to plaże zagospodarowane, na których można skorzystać z różnych udogodnień, m.in. wypożyczyć leżaki i parasole. Do tej grupy należą też plaże hotelowe, których w Czarnogórze jest 32. Wielbiciele natury oraz turyści oszczędnie gospodarujący finansami mogą wybrać jedno z 85 naturalnych kąpielisk, na których wprawdzie nie ma żadnej infrastruktury, ale za to korzystanie z nich jest w pełni darmowe.

 

Źródło: vijesti.me, seebiz.eu

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE

W Budvie plaże są tak wąskie, że naprawdę nie wyobrażam sobie choćby połowicznego zagospodarowania leżakami, bądź ca bądź- płatnymi…