Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Kotor na pierwszej pozycji rankingu Lonely Planet Best Travel 2016 r.
boka kotorska-globetroter,pl

Czarnogóra: Kotor na pierwszej pozycji rankingu Lonely Planet Best Travel 2016 r.

Najpopularniejszy światowy wydawca przewodników i magazynów o podróżach Lonely Planet nagrodził czarnogórską turystykę prestiżowym wyróżnieniem umieszczając Kotor na pierwszym miejscu listy 10 miejsc, które koniecznie należy odwiedzić w 2016 r.

Zdaniem Toma Halla, jednego z redaktorów Lonely Planet, Kotor ze swoimi dramatycznymi pejzażami, historycznymi pozostałościami i szafirową zatoką zasługuje na szerokie zainteresowanie turystów.

„Jesteśmy przekonani, że to miejsce należy odwiedzić. Nadchodzący rok jest właściwym czasem na poznanie tego miasta – odwiedźcie je dopóki jeszcze macie okazję poczuć tradycyjny sposób życia jego mieszkańców” – powiedział Hall.

Nagroda przyznana Czarnogórze zostanie wręczona na nadchodzących Międzynarodowych Targach Turystycznych (WTM) w Londynie.

Lonely Planet jest największym na świecie wydawnictwem zajmującym się publikacją przewodników turystycznych, które rocznie wydaje ponad 500 tytułów w 8 językach.

Nie tylko prestiżowe wydawnictwo doceniło wyjątkowe atrakcje turystyczne Czarnogóry – w luksusowym apartamencie Villi Miločer na półwyspie Sveti Stefan obecnie wypoczywa sławny hollywoodzki aktor chorwackiego pochodzenia John Malkovich, który wraz z żoną spędza tam wakacje.

Źródło: vijesti.me, vijesti.me, lonelyplanete.com

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE