Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Kotor w komórce czyli Andorid zamiast przewodnika
Woman Using Her iPhone

Czarnogóra: Kotor w komórce czyli Andorid zamiast przewodnika

Od kilku dni wszyscy turyści i zwiedzający Kotor mogą korzystać z aplikacji przeznaczonej dla systemu operacyjnego Android – przewodnika turystycznego po raz pierwszy obejmującego miasto Czarnogóry.
Przy wsparciu Turystycznej Organizacji miasta powstał Kotor guide, prywatna inwestycja Hercegowian. Nevena Keković i programista Branko Džakula pracowali nad projektem ponad cztery miesiące.
– Aplikacja dostarcza liczne informacje o ofercie turystycznej i kulturowej Kotoru. Pomniki, muzea, obiekty religijne, twierdze, to tylko nieliczne z informacji, które można uzyskać korzystając z aplikacji. Oprócz tego, program pozwala sprawdzić kalendarium wydarzeń, które jest aktualizowane na bieżąco. Póki co Kotor guide działa w naszym języku, ale wkrótce mają powstać wersje po angielsku, rosyjsku czy włosku, które powinny w dużej mierze zaspokoić potrzeby odwiedzających miasto, powiedziała Nevena Keković, która przebywa aktualnie na stażu w Kotorze.
Przewodnik, jak zauważa, jest doskonałym pośrednikiem między turystami, a czekającymi na nich atrakcjami, ale także bazą noclegową czy zapleczem restauracyjnym. Umożliwia wcześniejsze zaplanowanie czasu spędzonego w Kotorze. – Aplikacja zawiera wiele przydatnych i interesujących informacji o mieście, a także liczne zdjęcia w galerii, która ma być w przyszłości powiększana o nowe obrazy i filmy. Użytkownicy aplikacji mogą na bieżąco otrzymywać informacje o wydarzeniach: koncertach, wystawach, spektaklach. Dodatkowo, wszystkie miejsca warte zobaczenia są zaznaczone na mapie, która pomoże turystom w poruszaniu się po mieście, wyjaśniła Keković.

Źródło: montenegro.travel; rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE