Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Letni sezon turystyczny będzie o połowę tańszy?
plaza - tportal.hr

Czarnogóra: Letni sezon turystyczny będzie o połowę tańszy?

Na kilka miesięcy przed szczytem sezonu turystycznego, prognozy nie są zachęcające. Turyści nie rezerwują jeszcze miejsc noclegowych na czarnogórskim wybrzeżu, w szczególności brakuje rezerwacji Rosjan i Ukraińców. Sytuacja ta, niejako wymusza, jak zapowiada prezes Czarnogórskiego Stowarzyszenia Turystycznego (CTU), Žarko Radulović, zmniejszenie cen o połowę. Dzień urlopu będzie zatem kosztował średnio 50 euro, a nie jak w poprzednich latach, około 100 euro.
– Sytuacja na rynku pokazuje, że głównie z powodów politycznych i gospodarczych między Rosją i Ukrainą, notuje się mniejszą liczbę rezerwacji noclegów w Czarnogórze wśród turystów z Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego, powiedziała dziekan Wydziału Turystyki Uniwersytetu w Barze, dr Silvana Đurašević dla telewizji Atlas. Radulović potwierdza i dodaje, że touroperatorzy zarówno z zachodu, jak i ze wschodu, nie reagują w obecnej chwili na oferty krajowych przedsiębiorców, mimo, że obniżono ceny i stworzono atrakcyjne oferty. Jedyne co wciąż robimy, to dalsze obniżki, powiedział.
Tego lata Radulović liczy na gości ze Skandynawii. – Dopytywaliśmy, czy wszystkie loty Montenegro Airlines do Kopenhagi zostaną zrealizowane i zapewniono nas, że tak będzie oraz, że bilety w obie strony nie będą kosztować więcej niż 300 euro, wyjaśnił prezes CTU.
Dodał również, że ciężko będzie przyciągnąć dużą liczbę turystów z zachodu, ze względu na fakt, że za 200 euro można polecieć do Tajlandii, Wietnamu, Indonezji czy na Filipiny.
Oprócz tego, według niego, wszystkie przedsiębiorstwa turystyczne i biura podróży powinny opracować i zaoferować oferty na przedłużone weekendy. Przeciętny Europejczyk, który wcześniej odpoczywał nawet 15 dni, teraz korzysta z wyjazdów na 7 do 9 dni tak, by pozostałe dni wolne wykorzystać właśnie na przedłużenie któregoś z weekendów w roku.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE