Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Liberałowie poparli kandydaturę Vujanovicia w wyborach prezydenckich

Czarnogóra: Liberałowie poparli kandydaturę Vujanovicia w wyborach prezydenckich

Vujanović-seebiz.eu

Główny Zarząd Liberalnej Partii Czarnogóry zdecydował, że w wyborach prezydenckich w Czarnogórze poprze kandydata Demokratycznej Partii Socjalistów (DPS), Filipa Vujanovicia.

Partie mniejszości albańskiej, Partia Boszniacka i Chorwacka Inicjatywa Obywatelska już wcześniej ogłosiły wsparcie dla obecnego prezydenta.

Wieloletni partner koalicyjny DPS, Partia Socjaldemokratyczna, której liderem jest Ranko Krivokapić ogłosiła, że nie będzie głosować na Vujanovicia i nie chce wziąć udziału w kwietniowych wyborach.

Socjalistyczna Partia Narodowa wcześniej poinformowała, że poprze kandydaturę lidera Frontu Demokratycznego Miodraga Lekicia, podczas gdy Pozytywna Czarnogóra dopiero ogłosi kogo poprze w wyścigu prezydenckim.

Wybory prezydenckie wyznaczone są na 7 kwietnia i będą szóstym głosowaniem od czasu wprowadzenia systemu wielopartyjnego w Czarnogórze oraz drugim po ogłoszeniu niepodległości tego państwa w 2006 roku.

Kwietniowe głosowanie będzie kosztować około 1,2 mln EUR, z czego 800 tys. EUR jest przewidziane na przeprowadzenie głosowania, a 400 tys. EUR na kampanię wyborczą, oświadczyła Państwowa Komisja Wyborcza.

Prawo wyborcze w nadchodzących wyborach ma 512 715 obywateli.

 

Źródło: seebiz.eu

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE