Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Lukšić zaakceptował żądania studentów

Czarnogóra: Lukšić zaakceptował żądania studentów

Premier Czarnogóry Igor Lukšić w środę po spotkaniu ze studentami ogłosił, że przyjmuje ich wszystkie żądania oraz dodał, że Rząd będzie intensywnie pracował nad ich spełnieniem.

Prezes Ruchu Studenckiego Petar Golubović oświadczył natomiast, że pomimo przyjęcia przez premiera wszystkich postulatów, czwartkowy protest studentów i tak się odbędzie.

Głównymi żądaniami studentów były: obniżenie czesnego, rozwiązanie problemu zbyt małej ilości miejsc w akademikach, budowa hal sportowych, zwiększenie liczby miejsc na państwowych uczelniach, dodatkowe terminy zaliczeniowe, możliwość poprawy kolokwiów, jak również obowiązkowa praktyka studencka w trakcie studiów.

Prezes Unii Studenckiej Demir Hodžić odwiedził w środę Miejski Komitet Demokratycznej Partii Socjalistów, aby udowodnić, że nie jest członkiem tej partii. Hodžić przyznał wcześniej, że przewodził protestowi wyłącznie jako student, a nie jako członek partii politycznej. Powiedział również, że w siedzibie DPS poprosił o kartę członkowską, aby pokazać, że nie jest członkiem partii.

Prezes młodzieżówki DPS w stolicy i Sekretarz Wykonawczy tej partii Srđan Miljanić pokazał kartę członkowską Hodžicia i powiedział, że Hodžić jest członkiem Komitetu Wyborczego i członkiem Rady Młodzieży DPS od 27 października 2005 roku.

Niczego nie podpisywałem, ktoś zrobił to w moim imieniu, prawdopodobnie mój ojciec, nie wiem, pod jakimi naciskami. Pozwę DPS w tej sprawie, gdyż chodzi tu o mój honor – powiedział Hodžić dziennikarzom.

 

Tekst: pobjeda.me, tłum. i red. Natalia Wysocka

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE