Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Milo Đukanović spotkał się z Andrzejem Dudą
Andrzej Duda - vijesti.me

Czarnogóra: Milo Đukanović spotkał się z Andrzejem Dudą

W Monachium odbyła się coroczna Konferencja Polityki Bezpieczeństwa. Wzięli w niej udział przedstawiciele kilkudziesięciu krajów. W ramach konferencji odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Czarnogóry Milo Đukanoviciem.
Duda wyraził zadowolenie, że Czarnogóra będzie uczestniczyć w lipcowym szczycie NATO w Warszawie. Powiedział również, że od kiedy Czarnogóra stała się niepodległym państwem, odnosi znaczące sukcesy. Polska zdecydowanie popiera członkostwo kraju w Sojuszu i prowadzoną politykę otwartych drzwi, poinformował Duda.
Premier Czarnogóry podziękował za poparcie Polski. – Zaproszenie do członkostwa jest kamieniem milowym w rozwoju naszego kraju i trwałym wkładem w stabilność w regionie, ocenił.
Przedstawiciele obu krajów wyrazili chęć współpracy w przyszłości, a prezydent Duda zaznaczył również, że Polsce zależy na bezpiecznej sytuacji na Bałkanach.

Premier Đukanović był jednym z prelegentów w dyskusji panelowej „W kierunku integracji euroatlantyckiej w Europie Południowo-Wschodniej”, na którym omawiano perspektywy i wyzwania przed którymi stoją poszczególne kraje i region jako całość.

Źródło: rtcg.me, gov.me, vijesti.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE