Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Mina Karadžić w teledysku Lucifer Light Orchestra
Luciferian Light Orchestra - music - torrent.net

Czarnogóra: Mina Karadžić w teledysku Lucifer Light Orchestra

Mieszkająca od jakiegoś czasu w Szwecji Czarnogórka Mina Karadžić znalazła się w centrum zainteresowania krajowych mediów, kiedy to pokazała swoje wdzięki w teledysku zespołu Lucifer Light Orchestra „Dante and Diabaulus”. W wywiadzie udzielonym dziennikowi Vijesti zdradziła, że nagrano jeszcze jeden teledysk z jej udziałem „Taste the Blood of The Altar Wine”. Prywatnie Mina Karadžić jest dziewczyną Christofera Johnssona, założyciela legendarnego zespołu metalowego Therion oraz członka niedawno powstałego zespołu Lucifer Light Orchestra.

Zdjęcia do obu teledysków kręcono w Czarnogórze w lokacjach wybranych przez Minę Karadžić oraz jej przyjaciela reżysera Miloša Pušonjicia. W spotach można zobaczyć także inne osobistości znane czarnogórskiej opinii publicznej.

Jak zaznaczyła Mina wybór Czarnogóry jako miejsca do nakręcenia teledysków LLO narodził się z kilku powodów, przede wszystkim chciała pomóc zapracowanemu Christoferowi Johnssonowi w organizacji zdjęć, a w Czarnogórze miała znajomości które przyczyniły się do urzeczywistnienia projektu. Nie bez znaczenia pozostawała także kwestia finansowa, ponieważ LLO jest nowym zespołem i budżet projektu był dość ograniczony. Nagranie teledysków w Czarnogórze udowodniło, że nawet za relatywnie niewielkie pieniądze można zrealizować projekt na profesjonalnym poziomie.

Występ Miny Karadžić w teledysku “Dante and Diabaulus” zebrał bardzo różne recenzje; od bardzo negatywnych po entuzjastyczne. Jak sama zaznacza do niej dotarły przede wszystkim te pozytywne opinie od fanów zespołu, a ludzie są pod ogromnym wrażeniem przedstawionych w teledysku miejsc i zachwycają się pięknem Czarnogóry.

Źródło: vijesti.me, luciferian-light-orchestra.com

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE