Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Minister rolnictwa i rozwoju wsi spotkał się z polską ambasador
Grażyna Sikorska - cdm.me

Czarnogóra: Minister rolnictwa i rozwoju wsi spotkał się z polską ambasador

Polski rząd będzie wspierał organizację konferencji poświęconej rolnictwu i rozwojowi wsi w październiku, jak i spotkanie potencjalnych inwestorów, producentów i przetwórców rolnych – ustalono na spotkaniu przedstawicieli Czarnogóry i Polski.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czarnogóry Petar Ivanović i polska ambasador Grażyna Sikorska w trakcie rozmów wyrazili zadowolenie z obecnej współpracy w obszarze rolnictwa i ocenili, że istnieje znacząca przestrzeń dla jej dalszego pogłębiania.

Minister Ivanović oznajmił, że Czarnogóra powinna rozpocząć realizacje kilku projektów, które umożliwią jej lepsze przygotowanie do nadchodzących negocjacji Czarnogóry z UE.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło, że Petar Ivanović na spotkaniu przedstawił potencjał inwestycyjny w obszarze rolnictwa, jak i wręczył oficjalne zaproszenie do odwiedzenia Czarnogóry dla Stanisława Kalemby, polskiego ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Źródło: pobjeda.me, cdm.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE