Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Mistrzynie Europy pokonane w półfinale, w walce o brąz zmierzą się ze Szwedkami
piłka ręczna Czarnogóra - rtcg.me

Czarnogóra: Mistrzynie Europy pokonane w półfinale, w walce o brąz zmierzą się ze Szwedkami

Reprezentacja Czarnogóry, która na trwających Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Kobiet, broniła tytułu zdobytego w Serbii w 2012 roku, została pokonała w półfinale przez drużynę Hiszpanii 19:18.
Piłkarki przez większość meczu prowadziły, jednak nie znalazły w sobie tyle siły, by odrobić pięciopunktową stratę z pierwszej połowy. Dziewczyny gubiły zbyt dużo cennych piłek i nie pomógł nawet fakt, że w drugiej części spotkania, drużyna Hiszpanii przez 14 minut nie zdobyła żadnej bramki.
Reprezentantka Czarnogóry, Marija Jovanović powiedziała, że gra Hiszpanii od samego początku była na wysokim poziomie, grały szybko, wymuszając tym samym grę, która nie odpowiadała reprezentacji Czarnogóry. – Przesądził zły początek, powiedziała i dodała, że piłkarki muszą teraz znaleźć w sobie siłę by podnieść się i zawalczyć o brązowy medal.
Selekcjoner kadry, Dragan Adžić, nie ukrywał niezadowolenia. Brakowało nam świeżości, teraz będziemy mieć więcej czasu na przygotowanie się do niedzielnego meczu i walki o brązowy medal, który będzie dla nas tak samo ważny, jak złoto w Serbii, powiedział po porażce.
W niedzielę, 21 grudnia br., kadra ponownie zmierzy się z reprezentacją Szwecji, którą 17 grudnia br., pokonała wynikiem 30:29, wchodząc tym samym do półfinału. Mecz zadecyduje o zdobyciu brązowego medalu.

Źródło: rtcg.me 1, 2, portalanalitika.me, vijesti.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE