Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Mitrović, Radončić i Popović tworzą nowe, proczarnogórskie media
cg-mediji - marketingmreza.com

Czarnogóra: Mitrović, Radončić i Popović tworzą nowe, proczarnogórskie media

cg-mediji - marketingmreza.com

Istnieje olbrzymia, niezagospodarowana przestrzeń dla mediów skierowanych przede wszystkim do czarnogórskiego odbiorcy, uznali podczas rozmowy o czarnogórskiej scenie medialnej właściciel telewizji Pink, Željko Mitrović, dziennikarz i publicysta Šekij Radončić i biznesmen Vladimir Beba Popović. Prace nad takim samym projektem trwają jeszcze w sześciu innych państwach regionu.

Mitrović potwierdził, że z przeprowadzonej analizy wynika, iż na rynku brakuje mediów skierowanych do odbiorcy o proczarnogórskiej orientacji. Pierwsze komercjalne kanały nowej telewizji zostaną uruchomione już na początku maja tego roku. Charakterystyczny jest fakt, że powstać ma jedna telewizja z kilkoma regionalnymi redakcjami, które z założenia będą wielonarodowe i multikulturowe. Planuje się stworzenie wielu wąsko profilowanych kanałów dostępnych dla wszystkich odbiorców telewizji kablowej.

Radonić dodał, że oprócz stworzenia dziennika, była też mowa o założeniu nowego tygodnika charakteryzującego się proczarnogórską linią redakcyjną. Cała trójka wychodzi z założenia, że brakuje takich mediów.

Źródło: seebiz.eu

About Krzysztof Kirdzik

Absolwent studiów licencjackich z historii i slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie kontynuuje studia historyczne. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół historii i kultury Europy-Środkowo Wschodniej w XX wieku. Szczególnie interesuje się dziejami dzisiejszej Chorwacji i Białorusi.
KOMENTARZE