Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Montenegro Airlines liczy pasażerów i zyski
montenegro airlines google.pl

Czarnogóra: Montenegro Airlines liczy pasażerów i zyski

Przez osiem miesięcy br. narodowy przewoźnik Montenegro Airlines przewiózł ok. 410 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 4% w porównaniu z ubiegłym rokiem – oświadczył dyrektor działu handlowego Predrag Marković.

Tegoroczny sezon letni można zaliczyć do bardzo udanych, czego wskaźnikiem jest właśnie liczba lotów oraz przewiezionych przez Montenegro Airlines pasażerów. Dane pokazują wzrost liczby podróżnych, zauważany szczególnie w sierpniu.

Jak podkreśla dyrektor Marković, sierpień okazał się dla ME najlepszym miesiącem od 4 lat. Dane z sierpnia pokazują kontynuację trendu wzrostu liczby pasażerów, który widoczny był od początku 2015 r. Od początku stycznia do końca sierpnia narodowy przewoźnik przewiózł 410 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 4% r/r. Wzrost zanotowano zarówno w kategorii lotów liniowych (o 2%), jak i w kategorii lotów czarterowych (aż o 25%).

Źródło: portalanalitika.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE