Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Montenegro Airlines najlepszą firmą lotniczą w regionie

Czarnogóra: Montenegro Airlines najlepszą firmą lotniczą w regionie

Montenegro Airlines zostały sklasyfikowane wśród pięciu najlepszych regularnych przewoźników lotniczych w Europie oraz uznano je za wyróżniające się w regionie.

– Wyniki operacyjne Montenegro Airlines będą w tym roku o 60% lepsze niż w roku ubiegłym, do czego przyczyniła się racjonalizacja transportu, efektywniejsze wykorzystywanie kabin pasażerskich i zwiększenie przychodów – ogłosił dyrektor generalny narodowego przewoźnika Montenegro Airlines, Petar Glomazić.

W ciągu ostatnich pięciu lat firma z powodzeniem zrealizowała odnowienie wyposażenia lotniczego, przy czym nie korzystała ze środków pochodzących z budżetu państwa, w odróżnieniu od innych firm w regionie, które mimo wielomilionowych dotacji notowały wysokie straty.

 

Z usług Montenegro Airlines skorzystało w mijającym roku ponad 600 tys. pasażerów, czyli o 6% więcej niż w 2011. Przedsiębiorstwo zanotowało wzrost przychodów o 3,4 mln EUR.

 

Montenegro Airlines działa na rynku od 24 października 1994. Wykonuje planowe loty krajowe i międzynarodowe oraz czarterowe, a także transportuje ładunki i pocztę.

 

Źródła: portalanalitika.me, montenegroairlines.com

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE