Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Montenegro Airlines wznawia loty do Londynu i Kopenhagi
Montenegro Airlines

Czarnogóra: Montenegro Airlines wznawia loty do Londynu i Kopenhagi

Montenegro Airlines (MA) zwiększa częstotliwość lotów do wszystkich istniejących w rozkładzie miejsc, a także ponownie wprowadza loty do Londynu i Kopenhagi, ogłoszono ze spółki czarnogórskich narodowych linii lotniczych.

Wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu lotów, ważnego od 31 marca do 26 października, ponownie pojawią się loty do Londynu. Pierwszy w tym sezonie będzie miał miejsce 12 maja, a loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. – Ponowne loty do Kopenhagi planowane są od 18 maja, dwa razy tygodniowo: w środy i soboty – przytacza się w oświadczeniu MA.

Według letniego rozkładu lotów, samoloty narodowej spółki będą kursować dwa razy dziennie z Podgoricy do Belgradu, podczas gdy z Tivatu do stolicy Serbii nawet do czterech razy w ciągu dnia. Codziennie w sezonie letnim będzie można polecieć z Czarnogóry do Wiednia, a w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele nawet dwa razy dziennie, dzięki współpracy z austriacką firmą Austrian Airlines.

Jeśli chodzi o pozostałe miejsca, to codziennie będą się odbywały loty do Zurychu i Frankfurtu. Pięć razy w tygodniu będzie można polecieć do Nišu, podczas gdy do Rzymu samoloty MA będą kursować trzy razy w ciągu tygodnia: we wtorki, piątki i niedziele, a dzięki współpracy z włoską spółką Aitalia także w poniedziałki, czwartki i soboty. Loty do Lublany przewidziane są pięć razy tygodniowo, we współpracy ze słoweńską firmą Adria Airways.

– Istotnie zwiększona jest częstotliwość lotów do Moskwy i Paryża, z których już od lat MA przywozi coraz większą liczbę turystów. Loty będą się odbywać codziennie, a w poszczególne dni nawet do czterech razy w ciągu dnia – czytamy w oświadczeniu.

Ruch czarterowy będzie realizowany do Baru i Neapolu według ustalonego porządku, niezmiennie w każdy piątek i niedzielę, w godzinach popołudniowych. Regularne czartery do Sant Petersburga będą się odbywały w środy i soboty. Już przed sezonem pojawią się także liczniejsze loty czarterowe do Francji, Azerbejdżanu i Armenii.

– Treściwy rozkład lotów pokazuje, że tak jak w poprzednich latach także i w tym roku narodowy przewoźnik będzie miał ogromny wkład w rozwój czarnogórskiej turystyki – zakończono z MA.

Źródło: pobjeda.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE