Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra na czele Bałkańskiego Stowarzyszenia Kobiet w Rzemiośle
crna-gora-predsjedava-balkanskim-udruzenjem-zena-zanatstvu-vijesti.me

Czarnogóra na czele Bałkańskiego Stowarzyszenia Kobiet w Rzemiośle

Na corocznym spotkaniu Bałkańskiego Stowarzyszenia Kobiet w Rzemiośle, które odbyło się 19 czerwca w Bułgarii, ustalono, że przez najbliższe dwa lata prezydenturę organizacji obejmie Czarnogóra. Przewodniczącą została Edita Dautović, członek zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Czarnogóry.

Decyzję o przyznaniu Czarnogórze dwuletniej prezydentury poparły jednogłośnie przedstawicielki wszystkich państw zrzeszonych w organizacji, a zatem Bułgarii, Mołdawii, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Kosowa, Albanii, Serbii oraz Czarnogóry.

- Moim celem będzie jak najlepsza promocja Czarnogóry, ale także wszystkich kobiet-przedsiębiorców z Zachodnich Bałkanów. Chcę podkreślić wkład kobiet w przedsiębiorczość oraz promować tradycyjne rzemiosło, łącząc tradycję i nowoczesność – zadeklarowała Dautović po otrzymaniu nominacji.

Pierwszy projekt realizowany przez Czarnogórę rozpocznie się już w sierpniu – podkreślona zostanie konieczność równouprawnienia kobiet w obszarze biznesu. Odbędą się ciekawe warsztaty i spotkania mające na celu promowanie kobiecej przedsiębiorczości. Ponadto Dautović planuje zorganizowanie w Kotorze warsztatów na temat zarządzania ryzykiem.

Źródła: vijesti.me, cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE