Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra na EXPO 2015
EXPO 2015 portalanalitika.me

Czarnogóra na EXPO 2015

Czarnogóra bierze udział w EXPO 2015, które odbywa się obecnie w Mediolanie. 21 maja, w dziewiątą rocznicę uchwalenia niepodległości, prezydent Filip Vujanović uroczyście rozpoczął na słynnych targach Narodowy Dzień Czarnogóry.
– Uczestnictwo w EXPO razem ze 150 krajami z całego świata jest niepowtarzalną okazją, aby pokazać Czarnogórę jako małe państwo o ogromnym potencjale, które oferuje bardzo dogodne warunki do inwestycji – skomentował prezydent. Vujanović podkreślił ponadto, że wszystkie swoje walory zawdzięcza Czarnogóra pięknemu położeniu geograficznemu.

EXPO jest także okazją do wzmocnienia współpracy pomiędzy Czarnogórą i Włochami.
– Czarnogóra jest krajem wielkich możliwości. Do tej pory osiągnęła już wiele na drodze do integracji europejskiej. Stosunki między naszymi państwami są silne, wywodzące się z bogatej historii. Włochy w dalszym ciągu chcą być partnerem strategicznym Czarnogóry – zadeklarował generalny komisarz wystawy, Bruno Paskvino.

Przez sześć miesięcy czarnogórski pawilon będzie próbował pokazać walory tego niewielkiego postjugosłowiańskiego kraju, wskazując przede wszystkim na jego możliwości turystyczne.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE