Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra na forum inwestycyjnym w Pradze
Praga pobjeda.me

Czarnogóra na forum inwestycyjnym w Pradze

28 sierpnia bieżącego roku rozpoczyna się forum inwestycyjne lokalnych liderów 16 krajów z Europy Centralnej i Wschodniej oraz z Chin, w którym uczestniczy również Czarnogóra. Spotkanie odbywa się w Pradze. Czarnogórskiej delegacji przewodniczy burmistrz Cetinje, Aleksandar Bogdanović.

- Głównym tematem konferencji będzie promowanie współpracy gospodarczej, ochrony środowiska oraz wspieranie inwestycji – poinformował przedstawiciel rządowego biura ds. public relations. Ponadto omówione zostaną kwestie związane między innymi z przemysłem lotniczym i inwestycjami w jego obrębie, transportem, infrastrukturą i budownictwem oraz wdrażaniem nowoczesnych technologii informacyjnych.

Podczas forum odbywać się będą specjalistyczne panele dyskusyjne. Na jednym z nich wystąpi Bogdanović, wypowiadając się w roli eksperta w dziedzinie łączenia tradycji i nowoczesności w turystyce.

Rząd Czarnogóry ogłosił, że forum stanowi szansę na poprawę dwustronnych stosunków gospodarczych między Czarnogórą i Chinami, a także pozostałymi państwami uczestniczącymi w obradach (wśród nich znajduje się również Polska).

 

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE