Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra na globalnym rynku turystyki przygodowej

Czarnogóra na globalnym rynku turystyki przygodowej

Czarnogóra po raz czwarty przedstawiła ofertę turystyki aktywnej i przygodowej na  światowym szczycie ATWS (Travel Adventure World Summit), który w tym roku odbył się w Lucernie.

Krajowa organizacja turystyczna wraz z czarnogórskimi agencjami turystycznym specjalizującymi się w organizacji podróży przygodowych: 3etravlel, Explorer, Montenegro Adventures, MN Holidays i RAMS, skutecznie wykorzystała okazję nawiązania nowych kontaktów biznesowych podczas spotkania B2B dla branży turystycznej. Przewiduje się, że spośród nawiązanych kontaktów ok. 20% w ciągu najbliższych dwóch lat, wyrośnie na poważnych partnerów biznesowych. ATWS opiera się bowiem na partnerstwie wiodących północnoamerykańskich i europejskich touroperatorów, agencji i mediów specjalizujących się w wyjazdach przygodowych.

Prezentacja oferty turystycznej w Lucernie to ważny element promocji dla Czarnogóry, gdzie turystyka aktywnego wypoczynku w przyrodzie dopiero się rozwija. Przy okazji spotkania z przywódcami stowarzyszenia Atta (Adventure Travel Trade Association), do którego należy cześć lokalnych biur turystycznych, omawiano potencjalne możliwości organizacji światowego szczytu turystyki w Czarnogórze.

Tegoroczne spotkanie zgromadziło ponad 600 liderów branży turystycznej. Następny szczyt odbędzie się w październiku 2013 roku w Namibii.

Źródło: portalanalitika.me

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE