Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra na Targach Kobiecej Przedsiębiorczości
0000219640-article2

Czarnogóra na Targach Kobiecej Przedsiębiorczości

W dniach od 3. do 5. kwietnia 2014 roku czarnogórskie kobiety biznesu uczestniczyły w pierwszych Targach Przedsiębiorczości Kobiet Europy Południowo-Wschodniej, które odbyły się w Dubrowniku. Organizatorem było Gender Task Force z siedzibą w Zagrzebiu. Głównym celem wydarzenia stała się promocja kobiecej przedsiębiorczości i umożliwienie wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń.

Targi stanowiły kulminacyjny punkt projektu Kobieca przedsiębiorczość – narzędzie tworzenia miejsc pracy w Europie Południowo-Wschodniej. Zgromadziły ponad 100 uczestniczek z dziewięciu krajów – wśród zainteresowanych znalazły się kobiety-przedsiębiorcy, przedstawicielki stowarzyszeń i instytucji rządowych z Chorwacji, Czarnogóry, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Kosowa, Albanii, Turcji i Mołdawii.

Wśród instytucji reprezentujących Czarnogórę wymienić należy Związek Pracodawców, Izbę Handlową, Dyrekcję ds. rozwoju średnich i małych przedsiębiorstw, Stowarzyszenie Kobiet Biznesu Czarnogóry STATUS. Nie zabrakło także wielu kobiet-przedsiębiorców, zainteresowanych nawiązywaniem współpracy i poszerzaniem sieci kontaktów biznesowych.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE