Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra na Targach Nieruchomości MIPIM 2015 we Francji
invest in montenegro portalanalitika.me

Czarnogóra na Targach Nieruchomości MIPIM 2015 we Francji

- Czarnogóra zajmuje wiodącą pozycję w regionie w zakresie sprzyjania bezpośrednim inwestycjom zagranicznym – ogłosił Minister Turystyki i Zrównoważonego Rozwoju Czarnogóry, Branimir Gvozdenović, podczas prezentacji Czarnogóra – inwestycje, projekty i możliwości, przygotowanej z okazji Targów Nieruchomości MIPIM 2015, odbywających się w dniach 10.-13.03. 2015 we Francji.
Czarnogóra zaprezentowała się jako jedno z najbardziej stabilnych państw Europy Południowo-Wschodniej, oferujące wiele ekonomicznych korzyści inwestorom zagranicznym. Na nowoczesnym stanowisku delegacja udzielała informacji dotyczących możliwości inwestycyjnych, obecnej sytuacji inwestycyjnej i aktualnych wydarzeń w tym zakresie w Czarnogórze.
W ramach targów przeprowadzone zostały także rozmowy z operatorami hotelowymi, dotyczące możliwości wprowadzenia na rynek czarnogórski nowych sieci hoteli oraz aktualnych trendów w branży.

Tegoroczne targi zebrały około 20 tys. gości, w tym ponad 4 tys. przedstawicieli poważnych inwestorów, korporacji i grup hotelowych.
Targi stworzyły Czarnogórze szansę do zaprezentowania się jako państwo atrakcyjne i stabilne ekonomicznie, sprzyjające rozwojowi i wdrażaniu nowych projektów. Być może konferencja zaowocuje zdobyciem nowych inwestorów, zainteresowanych skierowaniem swojego kapitału właśnie do Czarnogóry.

Źródła: portalanalitika.me, vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE