Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra na targach nowoczesnego rolnictwa
Rolnicze klimaty z lotu ptaka

Czarnogóra na targach nowoczesnego rolnictwa

Przedstawiciele czarnogórskiego Ministerstwa Rolnictwa oraz krajowi producenci rolni uczestniczyli w VII Międzynarodowych targach rolnictwa, hodowli bydła oraz przetwórstwa mleczarskiego, które zorganizowana w Adani (Turcja) w terminie 19.-23.11. bieżącego roku.

Targi stworzyły czarnogórskiej delegacji możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w dziedzinie rolnictwa, szczególnie w obszarze coraz popularniejszej mechanizacji pracy. Zaprezentowało się na nich ponad 300 firm, a stanowiska oglądało blisko 150 tys. odwiedzających.

- Zapoznaliśmy się z innowacyjną technologią, którą chcemy wprowadzić również w Czarnogórze. Z pewnością zwiększy to konkurencyjność naszego kraju – powiedział prezes Dyrektoriatu ds. rozwoju wsi przy Ministerstwie Rolnictwa, Darko Konjević.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE