Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra na targach turystycznych w Pradze
skadarsko_jezero - panda.org

Czarnogóra na targach turystycznych w Pradze

Na 23. międzynarodowych targach turystyki Holiday World 2014, które odbyły się w Pradze, wśród ponad 300 wystawców z 50 krajów świata zaprezentowała się również Czarnogóra.

- Turystyczna oferta Czarnogóry cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający skupiali się przede wszystkim na możliwościach zakwaterowania w Budvie, ale także w pozostałych nadmorskich miejscowościach. Często pytano o ceny. Ponadto wiele biur podróży wykazało chęć do podjęcia współpracy z czarnogórskimi organizacjami turystycznymi. Z analiz statystycznych narodowości odwiedzających stanowisko Czarnogóry wynika, że w sezonie letnim można się spodziewać napływu wielu turystów z Czech – poinformowali przedstawiciele Turystycznej Organizacji Czarnogóry.

W trakcie targów odbyła się również konferencja prasowa, na której dziennikarze pytali przede wszystkim o rozwój specjalistycznej infrastruktury turystycznej, co może wskazywać na to, że należy dążyć do jej ciągłej modernizacji i ulepszania. Po konferencji wystawcy zaoferowali odwiedzającym degustację tradycyjnych czarnogórskich potraw oraz wina i rakiji.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE