Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Nacjonalizacja spółki JP Aerodormi Crne Gore

Czarnogóra: Nacjonalizacja spółki JP Aerodormi Crne Gore

Trwa przetarg na wybór partnera, który zajmie się oceną sytuacji majątkowej i finansowej JP Aerodromi oraz podejmie niezbędne działania umożliwiające przekształcenie firmy w państwową spółkę akcyjną

Prawidłowe oszacowanie majątku lotnisk jest podstawową informacją warunkującą postęp procedury transformacji przedsiębiorstwa. Proces obecnie znajduje się w końcowym stadium i wszystko wskazuje na to, że powiniem zakończyć się w przewidzianym terminie.

Ministerstwo transportu poinformowało, że wstępna analiza przyniosła pozytywne rezultaty i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgodnie z krajowym prawem o przedsiębiorstwach przekształcić JP Aerodromi CG w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Niemniej jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta po rozstrzygnięciu przetargu i uzyskaniu kompletniej analizy i oceny łącznej wartości kapitału JP.

Spółka publiczna Aerodromi Crne Gore została utworzona przez rząd w 1999 roku. Od tego czasu z powodzeniem współpracuje z lotniskami w regionie jak i międzynarodowymi portami lotniczymi. Hasła spółki to Aerodrom Podgorica – srce Crne Gore (lotnisko Podgorica – serce Czarnogóry) oraz Aerodrom Tivat – vrata Jadrana (lotnisko Tivat – brama Adriatyku).

Źródło: portalanalitika.me, montenegroairports.com

 

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE