Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Nagrodzono najlepszych pracodawców

Czarnogóra: Nagrodzono najlepszych pracodawców

nagrodzeni pracodawcy - vijesti.me

Najlepszym miejscem do pracy jest zajmująca się sprzedażą artykułów do domu i ogrodu firma Okov. Drugie miejsce przypadło spółce telekomunikacyjnej Crnogorski Telekom, a trzecie browarowi Pivari Trebjesa. Takie wyniki przedstawiła firma consultingowa Blue Coach, która prowadziła badania na temat warunków pracy w Czarnogórze. Dodatkowo firma Okov zdobyła nagrodę za najlepszą atmosferę w firmie.

Drugie miejsce i zaszczytny tytuł najlepiej zorganizowanej korporacji powędrowały do rąk przedstawicieli Crnogorskiego Telekoma, a natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło spółce Pivari Trebjesa; firma otrzymała też nagrodę dla najbardziej innowacyjnej firmy.

Tytuł najlepszej  i zarazem najbardziej innowacyjnej firmy średniej wielkości przypadł spółce Elko Tim, zajmującej się sprzedażą artykułów elektrycznych. Na drugim miejscu uplasował  się bank Hipotekarna Banka (firma została przez ekspertów uznana także za najlepiej zorganizowaną firmę średniej wielkości), natomiast nagroda za najlepszą atmosferę trafiła do firmy z trzeciego miejsca podium – firmie ubezpieczeniowej Sava Montenegro Osiguranje.

W kategorii małych firm łącznie wzięło udział jedynie 8 przedsiębiorstw. Tu za najlepszego pracodawcę uznano firmę świadczącą usługi księgowe Finance Plus; firma została nagrodzona także jako najlepiej zorganizowana i najbardziej innowacyjna. Drugie i trzecie miejsce przypadło mleczarni Mljekarna Srna i firmie z branży spożywczej Podravka.  Za spółkę w której panuje najlepsza atmosfera uznano firmę Tring z Podgoricy, producenta materiałów reklamowych i opakowań.

Firma consultingowa Blue Coach przeprowadziła pierwsze tego typu badanie  w Czarnogórze. W ankietach mających za zadanie wyłonienie najlepszego pracodawcy uczestniczyło łącznie ponad 1100 zatrudnionych z 26 firm. Wyróżnienia dla najlepszych spółek wręczył kierownik projektu mgr Srđan Vukčević.  Jego zdaniem lojalność i zadowolenie zatrudnionych przekładają się bezpośrednio na wyniki finansowe firmy, ponieważ zwiększają produktywność, co oznacza także lepszą jakość usług świadczonych na rzecz klientów. Dodał także, że za wzorowe miejsce do pracy można uznać firmę, w której zatrudnieni wierzą ludziom z którymi i dla których pracują.

Źródło: vijesti.me, pobjeda.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE