Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Najlepiej zarabiających dzieli przepaść od reszty społeczeństwa
adevarul

Czarnogóra: Najlepiej zarabiających dzieli przepaść od reszty społeczeństwa

Najwyższa miesięczna pensja brutto w Czarnogórze osiągnęła niebotyczną kwotę 100 tysięcy euro – poinformował Czarnogórski Urząd Podatkowy (Poreska uprava).

Wartość netto najwyższej czarnogórskiej pensji wypłaconej w okresie od stycznia do sierpnia br., po potrąceniu podatków i składek wyniosła 67 001 euro, czyli równowartość mieszkania w Podgoricy o powierzchni 60 m2. Ta imponująca pensja została wypłacona w sektorze handlu hurtowego paliwami.

Na drugim miejscu pod względem wysokości zainkasowanej płacy znalazła się osoba z branży handlu hurtowego wyrobami farmaceutycznymi, która za miesiąc pracy otrzymała 37 086 euro netto (po doliczeniu podatków i składek).

Trzecia wg wysokości pensja netto została wypłacona w sektorze pośrednictwa finansowego i wyniosła 32 912 euro. Zgodnie z obowiązującym prawem nie zostały ujawnione personalia osób osiągających tak wysokie przychody.

Dane te pokazują przepaść dzielącą najlepiej zarabiających Czarnogórców od reszty społeczeństwa; według najnowszych informacji opublikowanych przez Czarnogórski Urząd Statystyczny (Monstat) przeciętna płaca w Czarnogórze wynosi 476 EUR.

Źródło: portalanalitika.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE