Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Narodowi przewoźnicy Czarnogóry i ZEA podpisali memorandum o współpracy
Montenegro Airlines

Czarnogóra: Narodowi przewoźnicy Czarnogóry i ZEA podpisali memorandum o współpracy

W środę 4 listopada narodowi przewoźnicy Czarnogóry – Montenegro Airlines i Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Etihad Airlines podpisali memorandum o współpracy strategicznej na rynku komercyjnych przewozów lotniczych.

Memorandum stanowi pierwszy krok w realizacji strategicznego partnerstwa między narodowymi przewoźnikami lotniczymi Czarnogóry i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Porozumienie przewiduje, że Etihad Airlines wesprze Montenegro Airlines w poprawie struktury organizacyjnej, efektywniejszym zarządzaniu firmą, a także  przyczyni się do zwiększenia liczby połączeń oraz przewiezionych pasażerów poprzez koordynację sieci połączeń oraz organizacji lotów razem z partnerskimi liniami; współpraca ma także pomóc w optymalizacji floty i jej efektywniejszym wykorzystaniu.

Oczekuje się, że współpraca z narodowym przewoźnikiem  ZEA pomoże zmniejszyć koszty prowadzenia działalności Montenegro Airlines i osiągnąć wyższy poziom  rentowności. Celem współpracy jest także uruchomienie nowych tras oraz zwiększenie liczby pasażerów przybywających do Czarnogóry za pośrednictwem Montenegro Airlines, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, co ma skutkować dynamicznym rozwojem turystyki w Czarnogórze.

Nadal 100% udziałów Montenegro Airlines pozostaje w rękach państwa.

Etihad Airlines to narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich i drugie co do wielkości – po Emirates – linie lotnicze w tym kraju, a także jeden ze światowych liderów lotniczych przewozów pasażerskich na świecie. Linie zostały powołane dekretem prezydenta ZEA w 2003 r. i w ciągu pierwszych 9 lat działalności zyskały sławę najszybciej rozwijających się linii lotniczych w historii światowego lotnictwa pasażerskiego.

Źródło: portalanalitika.me, etihad.com

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE