Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Nie potrzebujemy tanich przewoźników
Montenegro Airlines

Czarnogóra: Nie potrzebujemy tanich przewoźników

Montenegro Airlines i piękno kraju z powodzeniem przyciągną gości z Europy Zachodniej do Czarnogóry, powiedział w wywiadzie dla Radia Czarnogóra, przedstawiciel Czarnogórskiej Izby Gospodarczej (PKCG), Dragan Ivančević.
– Dzięki działaniom naszego narodowego przewoźnika lotniczego, firmy Montenegro Airlines (MA), już w przyszłym roku będziemy mieli sześć lotów do Czarnogóry z Frankfurtu i Düsseldorfu, loty czarterowe z Monachium i Berlina, a także regularne loty do Skandynawii, tradycyjnie do Francji, a spodziewamy się również połączeń do Wielkiej Brytanii. MA to gotowy produkt. Nie powinniśmy wydawać pieniędzy na tanich przewoźników kiedy lokalnymi siłami mamy szanse osiągnąć lepsze efekty i większe dochody, powiedział Ivančević.
Wyraził również opinię iż na przebieg sezonu wpłynęła, mając na uwadze ostatnie wydarzenia, dominacja rynku rosyjskiego w stosunku do pozostałych krajów. – Rynek rosyjski jest dla nas bardzo ważny, ale dominacja jednego rynku nad drugim nie może przekroczyć 20%. W przeciwnym wypadku, wszystkie nieprzewidziane zaburzenia odzwierciedlają się w przebiegu sezonu, a co gorsze, w czasie trwania sezonu trudno jest się ich pozbyć. Tak było na początku tego roku z sytuacją na Ukrainie. Ponad 50% turystów mieliśmy z rynku rosyjskiego i ciężko nam było wypełnić anulowane rezerwacje w czerwcu i lipcu. Poczyniliśmy duże starania, ale pokryliśmy straty tylko w pewnym stopniu, powiedział Ivančević.
Według niego i jego oczekiwań, okres posezonowy będzie udany. – Przewidywania hotelarzy są wspaniałe, pogoda również nam sprzyja. Ceny w tym okresie są niższe nawet do 30%, będzie to więc korzystnie wpływać na napływ gości aż do końca października, podsumował gość Radia Czarnogóra.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE