Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra nie wprowadzi sankcji dla Rosji i Ukrainy
Czarnogóra i UE

Czarnogóra nie wprowadzi sankcji dla Rosji i Ukrainy

Czarnogóra nie wprowadzi sankcji dla Rosji i Ukrainy – oznajmiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskich (MVPEI).

Zaznaczamy, że Czarnogóra nie wprowadziła i nie wprowadzi sankcji przeciw Rosji i Ukrainie, nie było to także przedmiotem dyskusji.  UE po przyjęciu swoich ustaleń, 3 marca wprowadziła sankcje wizowe i finansowe wobec Rosji, ze szczególnym uwzględnieniem osób ze ścisłego otoczenia Władimira Putina.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskich wierzy, że dotychczasowe posunięcia udowodniły, że Czarnogóra jako kandydat do członkostwa w UE, prowadzający obecnie negocjacje w pełni poparła wnioski Rady Europy dotyczące kryzysu ukraińskiego, wcielone w życie po 3 marca.

Czarnogóra jest nie jest krajem mogącym oddziaływać na sposób rozwiązania wspomnianego kryzysu, ale jeszcze raz wyrażamy niepokój, że jego przeciągnie może mieć negatywne reperkusje gospodarcze – zaznacza Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskich.

Źródło: pobjeda.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE