Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra nie wystąpi w finale Eurowizji
highway - wikipedia.org

Czarnogóra nie wystąpi w finale Eurowizji

Reprezentanci Czarnogóry, rockowy zespół Highway, z piosenką The Real Thing , zakończyli udział w 61 Konkursie Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywa się w Szwecji, od 10 do 14 maja.
Mimo energicznego występu i ciekawej piosenki, grupie nie udało się przyciągnąć uwagi głosujących i tym samym znalazła się ona w gronie przegranych w pierwszym półfinale.
Oprócz członków zespołu, Petra Tošicia, Marka Pešicia, Luke Vojvodicia i Bojana Jovovicia, na scenie Global Areny w Sztokholmie, wystąpiły Marija Lazić oraz Nikola Marjanović.
Za kostiumy reprezentantów Czarnogóry odpowiedzialna była Vanja Pantin, za choreografię Mirko Vukomanović, który jest także producentem wykonawczym projektu, a reżyserią zajął się Igor Basorović.
Z konkursem, oprócz Czarnogóry, pożegnała się także Bośnia i Hercegowina (Dalal i Deen feat. Ana Rucner i Jala, z piosenką Ljubav je). Jedynym krajem regionu, dla którego znalazło się miejsce w finale jest Chorwacja i jej przedstawicielka Nina Kraljić (z piosenką Lighthouse). Jej rywalami z pierwszego półfinału będą: Azerbejdżan, Rosja, Holandia, Węgry, Austria, Armenia, Czechy, Cypr i Marta.

Drugi półfinał konkursu odbędzie się 12 maja, finał zaplanowano na sobotę, 14 maja.

Źródło: vijesti.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE