Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Niemcy i Hindusi zainteresowani budową autostrady Bar–Boljare

Czarnogóra: Niemcy i Hindusi zainteresowani budową autostrady Bar–Boljare

autoput - portalanalitika.me
Zainteresowanie budową części autostrady Bar-Boljare, na odcinku od Smokovca do Mateševa, wyraziła niemiecka firma Herrenknecht – poinformowało Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej. Na ten temat rozmawiano już także z przedstawicielami indyjskiego konsorcjum IL&FS Transportation Networks.

– Uzgodniono, iż Ministerstwo dostarczy firmie Herrenknecht dokładne informacje nt. założeń projektowych budowanej autostrady Bar-Boljare, by w przyszłości otrzymać dalsze sugestie i poznać proponowane przez niemiecką firmę rozwiązania – przekazano w informacji dla prasy.

Herrenknecht specjalizuje się w budowie tunelów, a obecnie realizuje budowę metra oraz inne projekty infrastrukturalne w Ameryce Południowej, Australii i na Bliskim Wschodzie. W centrali firmy zatrudnionych jest około pięciu tysięcy osób, a roczny obrót wynosi ponad 1,1 mld. EUR. Z przedstawicielami firmy rozmawiał w poniedziałek minister transportu i gospodarski morskiej, Ivan Brajović.

Brajović spotkał się także z przedstawicielami indyjskiego konsorcjum IL&FS Transportation Networks, które również jest zainteresowane współpracą przy budowie autostrady Bar-Boljare. Istniejące możliwości zostaną szczegółowo przeanalizowane. Oprócz autostrady, kooperacja mogłaby objąć również budowę drogi szybkiego ruchu wzdłuż czarnogórskiego wybrzeża.

Konsorcjum ITNL zostało założone w roku 2000 przy współudziale Banku Centralnego Indii.
Źródło: vijesti.me, pobjeda.me

About Krzysztof Kirdzik

Absolwent studiów licencjackich z historii i slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie kontynuuje studia historyczne. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół historii i kultury Europy-Środkowo Wschodniej w XX wieku. Szczególnie interesuje się dziejami dzisiejszej Chorwacji i Białorusi.
KOMENTARZE